The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Na D1 začalo úsekové měření. S dodržováním rychlosti v okolí staveb má problém každý druhý řidič

Na D1 začalo úsekové měření. S dodržováním rychlosti v okolí staveb má problém každý druhý řidič

Pokud se chystáte na dálnici mezi Prahou a Brnem, v opravovaných úsecích sundejte nohu z plynu. ŘSD zde začalo instalovat speciální kamery úsekového měření rychlosti. Ta se bude měřit jak na povolených 80 kilometrech v hodině, tak i v úsecích mimo stavbu. S dodržováním povolené rýchlosti má problém každý druhý řidič.

I když jel v úseku mezi Psářemi a Souticemi přesně povolenou osmdesátkou, stejně jako většina řidičů, uprostřed úseku s omezením ho předjelo několik aut se slovenskou RZ, zhruba stokilometrovou rychlostí.

Rychlost ale nedodržují ani všichni čeští řidiči. „Já jí třeba nedodržuji, i když ne o moc. Jedu zhruba 100 km/h, protože 80 je podle mě málo,“ říká jeden z řidičů na nedaleké čerpací stanici. Jeho dojem sdílí i další řidička: „Tam má být osmdesátka? Osmdesát je velmi málo.“

Inteligentní radary dokáží změřit úplně každé auto, které úsekem projede. Podle Jana Rýdla z Ředitelství silnic a dálnic jdou všechna data rovnou policii. „Ty informace okamžitě, bez jakéhokoli archivování, předáváme policii. Ta vyhodnotí, která z těch aut se dopustila přestupku a přestupce předává ke správnímu šetření do obce s rozšířenou pravomocí, což v tomto případě je Vlašim.“

Ve Vlašimi kvůli zpracování možných přestupků přijmou další zaměstnance. Doplňuje starosta obce Luděk Jeništa: „Nejde jen o zaměstnance, museli jsme také zvýšit výkon serveru, co se týče výkonu, tak i kapacity.“ I přesto bude podle Jeništy trvat zpracování agendy od Policie několik týdnů. Řidičům přijde obálka, kde najdou pokyny, jakým způsobem mohou pokutu za překročení rychlosti zaplatit. Vloni se osvědčilo měření rychlosti v úseku Ostrovačice-Kývalka, kde nedodrželo rychlost asi 150 tisíc řidičů.

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
Nejsou zde zatím žádné komentáře. Buďte první.

Místo pro vaše komentáře

Komentovat můžete jako host. REGISTRACE nebo LOGIN nejsou zatím povoleny.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location