The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Berounské nádraží projde rozsáhlou rekonstrukcí. Prvky elektromechanického zabezpečí vlaků tak postupně zmizí

Berounské nádraží projde rozsáhlou rekonstrukcí. Prvky elektromechanického zabezpečí vlaků tak postupně zmizí
Za osm let, nádraží v Berouně už nebude takové jaké jej známe dnes. Nedávno modernizovaný autobusový termínál, který se po více jak třech desetiletích, modernizoval na trochu přijatelné úrovni - tak celkové nádraží obdří naprosto nové prvky moderní a bezpečné železnice. Kolejové větvení změní současné trasování dopravních kolejích, zcela nová budou i nástupiště.
 
 
Do osobního nádraží je napojen i tamní nákladový ranžír, který slouží v plném provozu a se stejnou trajektorií kolejí, už od roku 1948. První vlak pak přijel do Berouna v roce 1862, a přes odbočné nádraží Beroun-město, spojila dráha i Rakouvník, a to v roce 1876. V roce 1897 pak byla zahájena osobní i nákladní doprava ze Smíchova přes Rudnou do Berouna.
 
Původní nádražní budova z let 1859 až 1862 byla v roce 1972 zbourána, a na jejím místě postavena současná nevzhledná výpravní budouva.
 
S celkovou modernizací železničního uzlu Beroun, zaniknou dnes stále používané prvky elektromechanického zabezpečení jízdy vlaků, a to především v obvodu nákladového nádraží, kde i dnes můžete shledat řadu návěstidel sovětského vzoru.
 

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
Nejsou zde zatím žádné komentáře. Buďte první.

Místo pro vaše komentáře

Komentovat můžete jako host. REGISTRACE nebo LOGIN nejsou zatím povoleny.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location