The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Trafika pro Romana Onderku. Nově bude členem dozorčí rady ČD Cargo

Trafika pro Romana Onderku. Nově bude členem dozorčí rady ČD Cargo

Bývalý brněnský primátor Roman Onderka se stal členem dozorčí rady státní firmy ČD Cargo, která zajišťuje nákladní železniční dopravu. Valná hromada už Onderkovu nominaci odsouhlasila, do nové funkce nastupuje a v dozorčí radě nahrazuje advokáta Jana Harta, informovaly Lidové noviny.

„Dovolil jsem si jeho jméno navrhnout panu premiérovi a on souhlasil. Je to čistě pragmatický krok, Roman Onderka problematice rozumí, a bude dobré, aby pomohl dohlédnout na jednolitý management firmy, která podle mého názoru není v dobré kondici," řekl Lidovým novinám poslanec Jan Birke, místopředseda a dopravní expert ČSSD.

Onderka na začátku své kariéry pracoval jako mechanik Adamovských strojíren a působil v pozici vozmistra v brněnských Českých drahách. Poté začal pracovat v odborech. Získal dva vysokoškolské tituly - na Vysoké škole Karla Engliše v Brně a na brněnském Vysokém učení technickém. V letech 2007 až 2011 byl Birkeho předchůdcem na postu stínového ministra dopravy. Primátorem druhého největšího města v republice byl v letech 2006 až 2014.

Onderkovo angažmá může podle Lidových novin více než s jeho železničářskou odborností souviset s jeho ukotvením v buňce ČSSD v části Brno-střed. Někdejší primátor patříval ke spojencům Jeronýma Tejce, který kritizuje současné vedení ČSSD. Nyní ale Onderka zakopal válečnou sekeru s premiérem a šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou a míří do dozorčí rady dceřiné společnosti Českých drah. „Výměnou za to mohl slíbit vedení ČSSD loajalitu a zaříznutí Tejce na kandidátní listině. Právě to mohlo Tejce finálně znechutit," uvedl deník. Tejc v pátek oznámil, že v podzimních volbách do Sněmovny už nebude kandidovat a zamíří do advokacie.

Po Tejcově odstoupení se Onderka stal dvojkou brněnské ČSSD pro sněmovní volby hned za předsedou poslanců ČSSD Romanem Sklenákem. O pořadí na jihomoravské kandidátce, kterou má vést Sobotka, rozhodnou vnitrostranické volby.

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
Nejsou zde zatím žádné komentáře. Buďte první.

Místo pro vaše komentáře

Komentovat můžete jako host. REGISTRACE nebo LOGIN nejsou zatím povoleny.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location